24/7 İletişim0505 893 70 96

公告
Duyurular

Duyurular

1.KBÜ'NÜN SAFRANBOLU GENÇLİK MERKEZİ'NE ZİYARETİ

马氏通备武学介绍给卡拉布克大学
Karabük Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, rektör yardımcıları Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Elif Çepni, Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, Safranbolu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sedat Adakan ve Safranbolu Gençlik Merkezi Müdürü Dursun Köseoğlu'nun ziyeretleriyle Ma ailesi Tongbei Wuxue'nin tanıtımı yapıldı

2.2024 TÜRKİYE TONGBEI WUXUE SEMİNERİ

于2024年在土耳其通备武学研讨会讲座
2024 yılı Türkiye Tongbei Wuxue Semineri, Ma Yingda'nın başöğrencisi ve Ma's Tongbei 6. jenerasyon ustası Guo Naihui ile oğlu Guo Shangbin tarafından düzenlenecektir.

3.SAFRANBOLU HEM WUSHU KURSU

公共教育中心武术课程
Safranbolu Halk Eğitim Merkezi Wushu Kursu, Safranbolu Gençlik Merkezi'inde Tong Bei, Tai Chi ve Wing Chun bölümelerinde eğitimlerine başladı.

4.SAFRANBOLU'DA WUSHU SPORU

这是在萨夫兰博卢市第一次
Safranbolu'da bir ilk. Geleneksel Wushu stilleri Tong Bei, Tai Chi ve Wing Chun bölümelerinde Wushu eğitimleri başladı.

5.MA LINGDA'NIN VEFATI

马令达逝去
Ma Fengtu'nun oğlu ve Ma ailesi 4 kardeş ustadan biri olan Ma Lingda, 15 Aralık 2022 tarihinde 86 yaşında vefat etti.

6.SHAOLIN GONGFU OYUNLARI

世界少林功夫网络大赛
Prof. Ma Mingda'nın katkılarıyla, 2022 Dünya Shaolin Kungfu Online Oyunları, 9-15 Şubat 2022 tarihleri arasında düzenlendi.

7.CHANG DUAN BING EĞİTİMİ

健公书院
Jiangong Akademisi Changbing - Duanbing çevrimiçi eğitimi 26 Temmuz 2021 - 3 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlendi.

8.ZHANGBI KALESİ

张壁古堡
Zhangbi kalesi, Shanxi eyaleti Jiexiu şehri Longfeng kasabası Zhangbi köyündedir. 330'lu yıllarda "Hun"ların bir boyu olan "Ket"ler tarafından yapılmıştır. O dönemlerde askeri merkez olarak kullanılmış ve okçuluk alanında ün yapmıştır. Günümüzde, okçuluk yarışmalarının yapıldığı bir merkezdir.

9.SHIMAO YERLEŞKESİ

石峁古城
Shimao yerleşkesi, Shanxi eyaleti Yulin şehri Shenmu ilçesi Gaojiabao kasabası Shimao köyündedir. Shimao yerleşkesi, yaklaşık 6000 yıl önce, 500 yıl hüküm sürmüş (MÖ.4300-MÖ.3800) bir Türk hükümdarlığına aittir. Günümüzde yapılan arkeolojik kazılar, Türk tarihini yeniden aydınlatmaktadır.


Başlamaya hazır mısınız?

突厥通俻 Turk Tongbei